Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

AC−⇀− bisects ∠BAD.If m∠BAC=38°, find the m∠BAD.
PHOTOGRAPHY PLS HELP:) 3. At the end of the segment, Sheldon uses photo editing software which allows her to make some sections lighter or brighter when prepari
Describe the American militia
How were the religions of the North American Indians similar to those in Mexico and South America? How were they different?
The dimensions of a right rectangular prism are 1.5 cm, 0.5 cm and 2. 25 cm. What is the volume of the prism? A. 0.75 cm B. 1.6875 cm C. 3.375 cm D. 4.25 cm
The treasure they discovered had been buried deep in the sand. It would take all day to unearth it. Use the context clues to find the definition for the word un
ln which quadrant is the point (–3, 5) located? quadrant I quadrant II quadrant III quadrant IV
why can planes fly but boats cant and why can boats float but not planes and saying planes fly because of the wind or air is not correct .
need help fasssst plz
How do cells replace themselves?