Seudónimo Seudónimo
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Your teacher purchases 24 pastries for a class celebration, at $2 each. What integer expresses the amount he paid?

Respuesta :

0Neven
0Neven 0Neven
  • 03-05-2017
The answer is 48

Oh no! Something went wrong while adding your answer
It's too short. Write at least 20 characters to explain it well.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-05-2017
I think it is the answer is $48 because $2 times 24 pastries equals $48.
Answer Link

Otras preguntas

How much did hickory farms pay for wicked good cupcakes.
i need help with this can you help me please​
The product of 7 and j is 91. What is j?
when started second world war
HELPPPPPPPP ASAP !!!!!!!!!!!!!!!
how many colors are there overall, and how many shades does each color have?
The men writing the Constitution made progress after they: prayed talked to the king of England listened to George Washington
why do people tend to fake their certificates instead of getting their certificates through the correct channels​
Can somebody help me with these problems please
if you were given a chance to scuba diving where would you want to go and why?​