barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

How is discrimination an example of bullying?
What does Buck often dream of as he sleeps by the campfire? A. John Thornton B. Judge Miller's home C. His fight with Spitz D. Primitive man
In marks collection of antique bottles 1/2of the bottle are dark green write three equivalent fractions for 1/2
Which sentence correctly uses commas to separate the elements of an address? a. The University Club Library is located at 1 West 54th Street, New York, New Yor
Una oracion con la palabra " aqui "
A ________ is a membrane-bound sac found in cells that contains digestive enzymes which break down complex molecules or structures.
11/40ths simplified in fractions
a adj. for the word influence
Which of the following factors can influence the development and progression of noncommunicable diseases? a. diet choices b. genetics c. air quality d. all o
What are these closer to 1/2,0,or 1: 5/6 7/13 3/5