craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

To rent a canoe, the cost is $3 for the oars and life preserver, plus $5 an hour for the canoe. Sketch the graph that would model the cost of renting a canoe.
The practice of physiognomy, as well as that of phrenology, have been summarily discredited by modern scientific research. as it turns out, the bumps on a perso
how many courts of appeals are in the federal judicial system
Informal writing is most appropriately used with what audience? Anyone you already know Business correspondence Friends and family Teachers and other a
Can anyone help me please
many college honor societies are named using greek letters. if there are 24 letters in the greek alphabet, and only capital letters are used, how many society
A windmill is example of a a.generator b.resistor c.insulator d.motor
Help me please someone
600 juoles in 4 seconds
WILL GIVE BRAINLEST! Read the excerpt. But now they drift on the still water, Mysterious, beautiful; Among what rushes will they build, By what lake’s edge