Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

True or false patient education is completely up to the medical assistant.
Exit what would most likely happen if the carbon dioxide in earth's atmosphere were reduced by half? a. earth's surface would become cooler. b. the ozone laye
¿Qué libro está más cerca? ese libro este libro aquel libro
Write the first trigonometric function in terms of the second for θ in the given quadrant. tan(θ), cos(θ); θ in Quadrant II
Describe how legislation affects policy and practice
I don't understand the 30-60-90 or the 45-45-90 to solve for the whole shape
A 160-lb person burns about 2900 calories to run a marathon. how much energy is burned in kj? assume two significant figures.
what is d-day and what does it stand for?
The equation shows the relationship between x and y: y = −4x + 9 What is the slope in the equation
why cant horse parents have a baby cow