leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

a $16,000 car loan lease used to purchase a new car the loan is for 5 years and has a 6.2% APR. Use the amortization formula to determine the amount of the mont
Financial crimes and crises in the era of false profits
What is the current in a 48 kω resistor with 150 v across it?
How to find the height of an equ triangle given the perimeter?
because all residential electrical outlet are never used
Explain in details how the circulatory body system works
The next model of a sports car will cost 12.3% more than the current model. the current model costs $52,000 . how much will the price increase in dollars? wh
What is the approximate surface area of the sphere 15yd?
prejudice would be an example of what factors affecting wages? a. supply b. government laws c. social attitudes d. education
What is a torus with a cross section of a square?