giannamercado49
giannamercado49 giannamercado49
  • 02-08-2017
  • Mathematics
contestada

1)broccoli is 4lbs for $5 if she buys 3 pounds how much will it cost 2) if she buys 4.2 pounds of it what will be the cost

Respuesta :

percypercy168otvzio
percypercy168otvzio percypercy168otvzio
  • 02-08-2017
$3.75 for 3 pounds
$5.25 for 4.2 pounds
Answer Link

Otras preguntas

In order to determine the average variable cost, the firm's variable costs are divided by O its' fixed costs O the quantity of output O its' average costs O dim
What instrument is used for measuring the heat energy absorbed or released in a chemical reaction?
Which of the following was one of the 2 issues involving slavery in the constitution
Describe how water contributes to the fitness of the environment to support life.
Michael is baking cookies. His cookie recipe calls for 3/4 cups sugar and makes 24 cookies. If he wants to scale the recipe to make exactly 18 cookies, how many
The release of myoglobin into the blood, caused by an electrical burn, can result in failure of?
PLEASE HELP IM STUCK ON THIS
Service providers must plan their resources just as manufacturers do. However, unlike finished goods, services cannot be?
m= -1/4, b=4 give the equation of the line with the given slope and y intercept. I am still very confused by this..... i cant seem to make it stick in my brai
One reason we know that many types of indian music have remained unchanged is that beginning in the 1880s?