jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

A store offers a 10% discount on all merchandise as part of its anniversary sale. Select all statements that are correct. A jar that costs $10 will cost $11 aft
Group of representatives who wrote a letter to king George
what physical property makes metal pots good for cooking?
how does deforestation affect the patterns of river flow
Kevin can travel 22 and a half miles in one third hour what is his average speed in miles per hour
why would genetic material need to be able to reproduce
Which igneous rock has large crystals surrounded by smaller crystals
Which biome is characterized by low annual rainfall, less than 26 centimeters (about 10-11 inches) per year?
how does deforestation affect the patterns of river flow
what was unknown in europe before european explorers visited the americans