njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

A student graphed distance versus time for an object that moves 14m every 2 s. the speed of the object is
adeshinaquadrioluseg Don't look at this users questions they are literally all wrong Trash
The sum of 2.236 and 7.555.. must be : A) Rational B) Irrational C) An integer D) A whole number
how many molecules of oxygen is in water
What is this phrase in English? "Mi madre es muy inteligente."
PLEASE HELP I NEED IT BY TODAY I WILL GIVE YOU 44 POINT AND BRAINLEST
Cuanto vale la y en matemáticas
adeshinaquadrioluseg Don't look at this users questions they are literally all wrong Trash
what is the principle of foreign policy of Nepal​
you spent $25 at the store. you bought a book for $8.50 and pencils for $.25 each. how many pencils did you buy?