makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

What is the ratio of x to y? 2 x ---- = -------- 3 3x+y
In Ms.Perron's class 75% of the students are boys there are 18 boys in the class what is the total number of students in Ms.Perron class
jUNE MADe 18 liters of fruit punch for a birthday party. One third of the punch was orange juice, 4 liters of the punch was pineapple juice, and the rest was c
can someone explain what's n+1-3n=-5+n+1-2
PLEASE HELP!!!! :) Farmers in the northern Indo-Gangetic plain of south Asia rely mostly on: A. Water carried by rivers that drain from the Himalayas B. Cool ai
Which river did the United states claim was the border between Texas and Mexico.Which river did Mexico claim was the border
unbiased implications of plagiarism
a manufacturer ships its product in boxes with edges 4inches. if 12 boxes Are put in a carton and completely fill the carton, what is the volume of the carton
What was one of the main reasons Hoover lost the election of 1932? (A)Americans felt Hoover’s reforms had not done enough to help them directly. (B)Voters were
explain how to find 40×50 using mental math