mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

When lithium reacts with bromine to form the compound LiBr each lithium atom (1) gains one electron and becomes a negatively charged ion (2) gains three electro
What is the supreme law of the land?
The House of Representatives has how many voting members?
Given the balanced equation representing a reaction: Al2(SO4)3 +6NaOH ==> 2Al(OH)3 + 3Na2SO4 The mole ratio of NaOH to Al(OH)3 is (1) 1:1 (2) 3:1 (3) 1:3 (
What is one responsibility that is only for United States citizens?
The circumfrence of a ball is 60cm. The ball rolls 16.2m. How many times does the ball make one complete roll?
the sum of two integers is -1. the product of the integers is -72 find the integers.
Who vetoes bills? Please help
Why do some states have more Representatives than other states?
the sum of two integers is -1. the product of the integers is -72 find the integers.