gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

How did the fist fight with TJ and Stacy end? a) With Stacy winning b) With TJ winning c) With Mr. Morrison breaking it up d) With Cassie breaking it up
What happens that indicates the beginning of the Otto cycle? a. Piston at TDC at beginning of intake stroke b. Piston at TDC at beginning of compression stroke
What are examples of internal control you have experienced with your current employer, a past employer, or another company you are familiar with? Please give at
By 1850, 55 percent of the slaves in the South were being forced to grow which cash crop?
Explain how drooping of leaves is an advantage to plants
Three and three fifths plus one and seven tenths
the products in ? are the ? needed for cellular respiration.​
help pleaase eeeeeeeeeeeeeeee
The rectangular floor of a classroom is 26 feet in length and 36 feet in width. A scale drawing of the floor has a length of 13 inches. What is the perimeter, i
what volume will 10g of carbon dioxide occupy at STP