Lukamegurine
Lukamegurine Lukamegurine
  • 02-09-2015
  • Mathematics
contestada

1.)$3 for bagels; &9 for 24 bagels
2.) $12 for 3paperback books ; $28 for 7 pPerback book

(Determine if each pair of rates is equivalent .explain your reasoning)

Respuesta :

thesunami
thesunami thesunami
  • 02-09-2015
3 dollars for bagels and 9 dollars for 24 dollar bagels
Answer Link

Otras preguntas

Convert 41º F to degrees Celsius.
in an open system, such as a campfire, matter can?
Which of these laboratory techniques is best to separate from a liquid to recover the liquid
Multicellular organisms increase size by ?
the height of the room is 8 and 2 inches and Maria is 64 inches tall what is the distance from the top of her head to the ceiling?
The lengths of the sides of a triangle are 3, 4, 5. Can the triangle be a right triangle?
In a chemical reaction, the difference in potential energy between the products and reactants is equal to (a) ΔS; (b) ΔG; (c) ΔT; (d) ΔH
How do u go to sleep
Which of these polygons do not belong a square a triangle a hexagon or a rectangle
What were men and women expected to do as adults