Birgit43
Birgit43 Birgit43
  • 03-09-2015
  • Mathematics
contestada

Maxwell and Jessica went to the candy store. Maxwell bought one chocolate covered cookie and two lollipops for $2.50. Jessica bought one chocolate covered cookie and four lollipops for $3.00. How much does one lollipop cost?
(1) $0.25
(2) $0.40
(3) $0.50
(4) $1.00

Respuesta :

ebroz8 ebroz8
  • 03-09-2015
The answer is number 1 ......hope it helps!
Answer Link

Otras preguntas

the articles of confederation did not fully reflect the principle of "republicanism" because?
can y'all describe a chinese estate? asap
how does the band feel about bud in bud not buddy
Which of the following will most efficiently provide products? a market economy with one producer a market economy with many producers a command economy with on
what is the principal square root of 36, why
how do you solve this problem? 6d=54;d=9
what determines the quality of a conductor
In 2004, a total of 2,659,732 people attended the baseball team's home games. In 2005, a total of 2,832,039 people attended the home games. About how many peop
what determines the quality of a conductor
What did leaders of Rhode Island believe would happen to religion if church and state were connected? A. Religion would grow at an alarming rate. B. Religion wo