blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

Find the mean and standard deviation for the set of data. {25,16,28,6,30,7,26,20,22}
SOLVE THE FOLLOWING PROBLEMS. A) IN HOW MANY WAYS CAN THE LETTERS OF THE WORD “TRACK” BE ARRANGED? B) A STUDENT MUST SELECT AND ANSWER SIX OUT OF TEN QUESTIONS
Luis Diaz Content Objective: Students will examine The Bill of Rights and Supreme Court decisions in orderto identify and explain a civic issue in the community
When a bond contract rate is less than the current market rate on the date of issuance, the bond will be sold at a(n)?
A major criticism of the marginal productivity theory of income distribution is that?
Which graph represents the polynomial function? f(x)=−x3+x2+9x−9
What is the difference between volcanism on venus and that around the ring of fire on earth?
help math pls lots of points!!!!!
Purchasing a copy of a popular app for your smartphone means that you have purchased only a copyright to install and use the software. a. True b. False
Among the company was a lawyer, a young man of about twenty-five. On being asked his opinion, he said: “Capital punishment and life-imprisonment are equally imm