reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

What evidence demonstrates that chlorine in the stratosphere is primarily from man-made chemicals rather than from natural sources such as volcanoes?
can somewon help me plx
Which of the following describes a major limitation of cross-sectional research? Multiple Choice In a cross-sectional study that compares IQ scores, the differe
Suppose that, for every 1-percentage-point decline of the discount rate, commercial banks collectively borrow an additional $2 billion from Federal Reserve Bank
A student measures the depth of a water well with an adjustable frequency audio oscillator. 2 successive resonant frequencies are heard at 40Hz and 50Hz. What i
NewTech purchases computer equipment for $154,000 to use in operating activities for the next four years. It estimates the equipment’s salvage value at $25,000.
Determine what type of model best fits the given situation: A model rocket fired straight up from the ground, where h is the height of the rocket and t is the t
Please answer this question now
Please give me the correct answer now
The _____ act is where ideas get explained, the nooks and crannies of characters are explored, and the reasons for characters come into effect. It is important