23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

Where is the world’s highest mountain peak? a. Eastern Ghats b. Himalaya c. Hindu Kush d. Karakoram
What part of speech does the word in capital letters play in this sentence? Silver will tarnish if it is not polished OFTEN.
In Vietnam, Tet was a holiday. What was celebrated during this time? North Vietnam independence Vietnamese New Year South Vietnam independence Democratic Freedo
Economic growth is driven by the availability of abundant land, high-quality capital, a skilled labor force, and entrepreneurs. true/false
A city planner has announced plans to establish a coastal city that will be the main trading port for a region. Knowing how the geographic location of New Orlea
A piston is filled with gas. When the pressure is increasing, what is happening to the volume? Assume that all other properties of the gas remain constant. a.
I need help on the following questions please wait for me to upload them. It keeps deleting my file help
What are the atmospheric layers?
What feature of this excerpt makes it blank verse? It has a rhyming pattern. It has iambic pentameter. It does not use everyday language. It is about nature.
define probability. give an example of the probability of a simple event.