winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

Large numbers of skilled workers left Iran in the early 21st century, primarily because __________. a. the use of their skills was outlawed by Iran’s Islamic go
Which best describes Jefferson’s response to the handling of the Whiskey Rebellion?
Ashton needs $120.00 but only has 60% saved. how much more money does ashton need?
Evan told his class that the people in his family have 14 legs altogether.Quinton said that there must be 7 people in Even's family.Is Quinton correct.Explain.
Earth's crust is made up of relatively rigid plates that ride atop Earth's hot, semiliquid mantle. (2) The plates are called tectonic because they're in constan
What is the best description of the evolution of camouflage by natural selection?
what does putrid means
what word provides a clue to the meaning of insensitive
Give examples of how low and high levels of radiation can each be helpful.
Which words in the sentence form the participial phrase?The label stapled to the photograph needs corrections as soon as possible.