HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

¿que es un término específico?
there wasn't any milk on bottle into affirmative​
A standard deck of cards contains 52 cards. One card is selected from the deck. ​(a) Compute the probability of randomly selecting or . ​(b) Compute the proba
Select the correct answer. Which pair of statements correctly compares the two data sets? A. The difference of the means is 1. This value is less than half of t
After a dilation with a center of (0, 0), a point was mapped as (4, –6) → (12, y). A student determined y to be –2. Evaluate the student's answer. A. The studen
Mike is studying the phylogenetic tree for big cats. A big cat phylogenetic tree is shown. A bracket goes to clouded leopard and to another bracket. That bracke
(Algebra || is Soo hard!) Please someone help me:)
cm If a plate moves at a rate of 3 toward year the north, where would the plate be in 5,000 years? Express your answer in meters.
Machine Replacement Decision A company is considering replacing an old piece of machinery, which cost $600,700 and has $350,700 of accumulated depreciation to d
Identify two structural features of purines and pyrimidines. Purines contain only three ring nitrogen atoms. contain only two ring nitrogen atoms. contain four