gisonXJ4aiyd
gisonXJ4aiyd gisonXJ4aiyd
  • 03-01-2016
  • Mathematics
contestada

A 6-pack of undershirts cost 13.98.This is 3.96 less then the cost of buying 6 individual shirts.If each undershirt costs the same amount how much does each undershirt cost when purchased individually?

Respuesta :

Imabeatsgirl Imabeatsgirl
  • 03-01-2016
1.67 is your answer 13.98 - 3.96=10.02 10.02 divided by 6 = 1.67
Hope I helped
Answer Link

Otras preguntas

Need help ASAP!!!!!!!!
A composite function can be written as w(u()), where u and w are basic functions. Is f(x) = 6-7 a composite function? If so, what are the "inner" and "outer" fu
Tell whether the blue figure is a reflection of the red figure.
unscramble these words1.vacnesa-______measure for rice equivalent to 98 liters4.cenedvirop-_____used as a title of god5.lasmoses-_____by product of sugar makin
Determine if each table represents a proportional relationship. If so, write the equation for the function in the form y = mx​
What is y when x = 1?
if 8% of a number is 6,then the number is ​
Work out1 2/3 x 1 1/5You must show your working.​
Which of the following is an example of temperature contrast? Which of the following is an example of temperature contrast?
Plzzzzzz hellppp wahtttt