faleshaestersp4w268 faleshaestersp4w268
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

At silver Gym, membership is $45 per month, and personal training sessions are $25 each. At fit factor, membership is $75 per month, and personal training sessions are $15 each. In one month, how many personal training sessions would Sarah have to buy to make the total cost at the two gyms equal?

Respuesta :

sbandbigsur
sbandbigsur sbandbigsur
  • 01-03-2018
3 training sessions
Answer Link

Otras preguntas

I need help with this :(
how do you divide by a monomial
All of the following are ways to prove triangles congruent except 1.sss 2.sas 3.asa 4.ssa
At a concession stand, a pickle and two bags of chips costs a total of $3.25. Three pickles and four bags of chips costs a total $7.25. To determine the cost of
Food chains and food webs indicate the order in which organisms are eaten. what other information can food chains and food webs provide? the flow of energy in a
Modern theosophy is derived from Hindu thought. true or false
What is "a = 35% times 20"
When signing the lease for her new apartment, tanya paid a security deposit that earned 4% simple annual interest. at the end of a year, the interest earned on
What was the Homestead Act of 1862 and how did it impact Native Americans?
Hurry need help now 16 points!