holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

A car initally at rest accelerates in a straight line at 3 m/s2 what will be its speed after 2 seconds
why is foreign aid given
PLEASE SOMEONE HELP RN
Help Help Me Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz I don't understand this problems
What is the estimate of 405?
In wild, tigers eat all parts of their prey.Including bones.In zoos they develop bone problems when they are fed only flesh? Why?
What type of relationship do fungi have with plants? A. commensalism B. Mutualism
1. Why did the Qin and Han dynasties develop mostly in the east? 2. How did the geography of ancient China allow for the civilization to develop in an isolated
This happens five times a day and requires that you kneel facing Mecca.
What is the measure of ∠ABD?