chinashoaleh
chinashoaleh chinashoaleh
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

One brand of cereal sells for $2.89 for 9 ounces. What is the unit
price per pound?
a. $.32
b. $4.29
c. $2.15
d. $5.14

ANSWER IS NOT A

Respuesta :

crankthatemmi
crankthatemmi crankthatemmi
  • 05-03-2018
The answer would be B $4.29
Answer Link

Otras preguntas

Help to solve this question
Perform the operation (x^2+2x+8)+(-x^2-3x-7)
give me a poem associated with orchard gardening​
36 is what percent of 50? If necessary, round your answer to the nearest tenth.
Identify all holes, vertical asymptotes, horizontal asymptotes, x-intercepts and y-intercepts. If none exists, write none. f(x)=(x+3)/(x-4)
Superman needs to save Lois from the clutches of Lex Luthor. After flying for 11 seconds, he is 1638 meters from her. Then at 19 seconds he is 1302 meters from
f(x)+f(x)+f(x)= help me with this problem please
12. Which type of balance does this artwork have? Radial Balance Symmetrical Balance This artwork is not balanced. Asymmetrical Balance
let me stay here a bit (Add Questions tag)​
PLEASE HELP ASAP!! Thank youuu