cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following rational functions is graphed below?
At midnight, the temperature outside is 8 degrees Celsius. The forecast calls for the temperature to drop by 1.5 degrees Celsius per hour. At what time will the
Find the exact values of the six trigonometric functions for angle e in standard position if a point with the coordinates (-6, 6) lies on its terminal side. 13
Please help me out with this please
This term refers to a species that is among the first to colonize bare land during primary succession. (Please provide reasoning to your answer) A) indigenous s
How are these headlines related to the bill of rights?
If PA = 6, PD = 4 and BE = 5. Find PE A) 4 B) 5 C) 6
Check those things that apply to a riddle. funny and clever no rhyme clever rhyme pattern Sphinx trick question
evaluate how each of the following affect your personal physical fitness and dietary practices your emotions​
In a swimming pool, where is the greatest fluid pressure? two meters below the surface one meter below the surface thirty centimeters below the surface