jhonyy16 jhonyy16
  • 03-03-2018
  • Mathematics
contestada

isabella bought one chocolate pie for 88 cents and one cookie for 65 cents. how much did isabella spend ?

Respuesta :

PandoraHearts
PandoraHearts PandoraHearts
  • 03-03-2018
153 cents or $1.53 sorry if I'm wrong
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-03-2018
88+65=153

153 cents

Or

$1.53
Answer Link

Otras preguntas

What are organ systems made of
A flu epidemic at a boarding school would be a concern for the Centers for Disease Control.
Marius just completed his swimming workout. Which of these activities would best target a key muscle in his cool down routine? A: Hurdler's stretch B: Calf str
what are the costs and consequences of providing and to whom
Jeremy opens a chocolate shop in the city. He pays $1,500 a month for rent and maintenance of the shop. The price of raw materials and manufacturing the chocola
What is the slope of the hypotenuses of the triangles in simplest form?
A buffet offers ranch or caesar dressing. The ratio of ranch dressing used to caesar dressing used is 8:3. If the buffet uses 72 cases of ranch dressing, how ma
"Use function notation to write the equation of the line: "
Joanne had $115 to spend at the mall. She spent 23% of that money on a shirt. Joanne spent $___ on the shirt.
find the distance between A and B. A(12,-1) B(0,-6)