aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Write a polynomial in standard form with the zeros -2, 1, and 2. Hint: Remember a zero can be written as (x - a) where a is the zero. List the zeros then multip
Given the geometric sequence where a1 = -7 and the common ratio is 2, what is the domain for n? Group of answer choices All Integers where n ≥ 0 All Integers w
I = 100 12J 5T 7S 5H where I is his income, J is the number of jeans he sells, T is the number of T-shirts he sells, S is the number of shorts he sells, H is th
The last question. I give all my points !!! Traduction: Calculate the perimeter of the polygon where a= 58° b=C A= 24.6 Options A) 100.2 m B) 96.4 m C) 78.9 m
How can I go about this? This is one of the questions in the BlueBook Digital SAT practice questions. I used vertex form but it didn't work.
Explain the difference between “4 times the sum of c and y” and “ the sum of 4 times x and y”
Grinning grass can also be a...
Please help this assignment is due in few hours and I am stuck on this question Find an equation for the graph sketched below:
Light with a wavelength of 550 nm is traveling through a 50 kg block of ice (n=1.3). How fast is the light traveling in m/s?
Historical sources can contain bias or points of view. People's beliefs and values affect their perspectives. New information can affect previous understandings