reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

how war effect relationship between countries? do wars resolve conflicts? was world war 1 the "war to end all wars"
Complete the sentences to describe any points of discontinuity in the function f (x) = startlayout enlarged left-brace first row startfraction x cubed + 27 over
no dwddddddddddddddddddddddddd
Consider the sets A = {4,6,8} and B = {4,5,6} Find Ax B (b) Find the power set AB)​
Hank is known for his short temper. One morning, he gets into a heated argument with one of his supervisors and responds with hostility. Rather than immediately
Many doctors rely on the use of intravenous medication administration in order to achieve an immediate response of a particular drug's effects. The concentratio
Which of the following aggregate planning strategies is known to lower employee morale? Group of answer choices back ordering during high demand periods counter
Balance the following chemical reaction :p(s) + cl2(g) = pcl5(s)
Panuto: Sagutin ang mga katanungan sa ibaba. 1. Ano-anong uri ng proyekto ang maaaring magawa sa mga sumusunod? Halimbawa: Damo ( Vetiver) – pamaypay, walis tam
Which italian island is depicted in this painting by william stanley haseltine?.