cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

What are the converse, inverse, and contrapositive of the following true conditional? What are the truth values of each? If a statement is false, give a counter
Most of the people in the southeast live a. in rural areas where agriculture is healthy and economic opportunities are plentiful. b. in or near Rio de Janeiro a
Mandy brought some flour. she used 30% of the flour to bake cake and 50% of the remainder to make some pancakes. there were 1400 g of flour left. how much flour
Please HelppppppA chair is placed near a 26-ft tall tree. A right triangle is formed between the chair, the base of the tree, and the top of the tree. The angle
summarize which parts of the economy grew during the 1990s and which declined?
How might a reader detect bias in a story?
Read the following paragraph and select the correct answer. She kept on with her housework, spending time in the kitchen. Her pretty hands soon lost their shi
Place the technological advancements in the order in which they emerged. The first school oceanic navigation Ptolemy's map of the world Portuguese caravels wi
In equilateral triangle RST, R has coordinates (0, 0) and T has coordinates of (2a, 0). Find the coordinates of S in terms of a.
Hitler’s rise to power was due in part to his ability to appeal to the German people’s