123iamthe1 123iamthe1
  • 05-05-2018
  • Mathematics
contestada

Today, 32 customers at Tasha's Juice Emporium bought a total of 512 ounces of juice. How much juice did each customer buy on average?

Respuesta :

royalranger
royalranger royalranger
  • 05-05-2018
[tex] \frac{512 oz}{32 customers} = 16 ounces per customer[/tex]
Answer Link
Аноним Аноним
  • 05-05-2018
It would be 16 ounces per customer. 
Answer Link

Otras preguntas

When rolling a number cube 50 times, how many times would you expect it to land on five?
how can you rounded 2605 to the nearest hundred
how do I round off 248,739 to the nearest hundred?
Kansas entered the union as a undeclared, slave, or free state?
How do we solve an equation by factoring?Problems such as x² - 9 = 0 and x²  + 13x = -36.
A mobile phone company offers two monthly calling plans, A and B. Under A, every minute costs $ 0.10. Under B, the first 100 minutes costs $ 12 and every extra
what is the place value of 0.8?
what 5000 is 1/10 of?
Whats the answer to 1/5x=121 x=?
Theo bought these items shoes that cost $19.99 socks that cost $ 4.19, a shirt that costs $ 8.50 and pants that cost $27.75. how can he estimate the total cost