jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

Is boron nitride a compound element or mixture?
Determine the oxidation state of the transition metal in each of these coordination compounds.
How do cats communicate?
How to find the missing length of a triangle with angles and sides?
List some examples of physical capital a restaurant needs to operate.
A plumber has a 50 foot piece of PVC pipe. how many 9/5 foot pieces can be cut from the 50 foot piece?
Does the small intestine have nervous tissue
Identify the constituents of the subject and predicate In the sentence below 1.The hallow metal sound of the town Crier's drum aroused everyone from sleep.
Which choice (s) when rounded to the nearest hundred thousand will result in 600,000?
Describe how the english colonists differed from the dutch and the french in their interactions with native americans.