ramennoodlessss
ramennoodlessss ramennoodlessss
  • 02-10-2021
  • Mathematics
contestada

HELPP!!!!!!!!!!!!!!!​

HELPP class=

Respuesta :

sweetlemon01234 sweetlemon01234
  • 02-10-2021

Answer:

116oz

$29

Step-by-step explanation:

14.5 oz/pitcher *8pitchers =116oz

116oz*$0.25/oz= 29 dollars

Answer Link

Otras preguntas

what was the key issue at the constitutional convention?
My assignment is confusing and i need some help.Explain how the father proved this statement: "A live monkey up in that tree is of more use to us than a dozen d
HELP ASAP PLEASE!!!!!!! :(((((
-20 ? I’m a little confused on the “2x” part
My assignment is confusing and i need some help.Explain how the father proved this statement: "A live monkey up in that tree is of more use to us than a dozen d
select the postulate that is illustrated for the real numbers 5+(-5)=0
A square and rectangle have the same perimeters.The lengtj of a side of the square is 4x-1.The length of the rectangle is 2x+1 and the width is x+2 write and so
the sum of seven and the quotient of a number x and eight
75 square feet of tile for $126 What is the unit rate
*WORTH 6 POINTS*Someone please help me. this is due tommorow.